HaberlerKOBİ HaberlerAr-Ge, Tasarım Destekleri ve Proje Verme Semineri İstanbul’da gerçekleştirildi

Ar-Ge, Tasarım Destekleri ve Proje Verme Semineri İstanbul’da gerçekleştirildi

altTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği ev sahipliğinde, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, KOSGEB ve İstanbul Kalkınma Ajansı işbirliğinde, tekstil, hazır giyim ve deri ürünleri sektörlerine yönelik olarak “Ar-Ge, Tasarım Destekleri ve Proje Verme Semineri” düzenlendi.​

Toplantıya İstanbul’da tekstil, hazır giyim ve deri sektörlerinde faaliyet gösteren firmaların temsilcileri ile Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, KOSGEB, İstanbul Kalkınma Ajansı ve TOBB yetkilileri katılım sağladı.
Seminerin açılış konuşmasını yapan TOBB KOBİ Araştırma ve Danışmanlık Merkezi Müdürü Cahit Ceren, Kahramanmaraş ile başladıkları Ar-Ge ve Tasarım seminerlerine, Çorlu, Denizli, Adana ve İzmir ile devam ettiklerini, altıncı olarak İstanbul seminerini gerçekleştirdiklerini belirtti.
Ceren, seminerleri “Türkiye Tekstil, Hazır Giyim ve Deri Ürünleri Sektörleri Strateji Belgesi ve Eylem Planı”nın TOBB sorumluluğunda bulunan “Tekstil, Hazır Giyim ve Deri Ürünleri Sektörleri Strateji Belgesi gereği sektörde faaliyet gösteren firmalara mevcut Ar-Ge, Tasarım destekleri ve proje verme konusunda seminerler verilmesi” maddesi kapsamında yürüttüklerini ifade etti.
Seminerde, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nı temsilen katılım sağlayan Gözde Ulu Metin, Bakanlığın Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri hakkında ve bu kapsamda verdikleri teşvik ile istisnalar kapsamında bilgi verirken, KOSGEB’ten Mete Koyuncu KOSGEB destekleri ve bu desteklere ilişkin başvuru yöntemleri hakkında konuları aktardı.
KOBİ’lere yönelik destek ve teşvikler hakkında bilgi verildikten sonra ise İstanbul Kalkınma Ajansı temsilcisi Barlas Selçuk tarafından, bu araçlardan faydalanmak için hazırlanacak projelere yönelik proje döngüsü hakkında eğitim verildi.
Kamu kurum ve kuruluşlarımız tarafından verilen destek ve teşvikler ile proje döngüsü eğitimi sektör temsilcileri tarafından yoğun bir ilgiyle karşılandı. Konuşmacılar, sektör temsilcilerinin sorularını da cevaplandırdı.

Seminerde gerçekleştirilen sunumlara aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı sunumu için tıklayınız.

KOSGEB sunumu için tıklayınız.

İstanbul Kakınma Ajansı sunumu için tıklayınız.

 

 

alt

alt

alt

 

 
 • Ana sayfa
 • KOBİ Tanımı
  Şirket İşlemleri
  İzinler
  Vergiler
  Çalışma ve Sosyal Güvenlik
  Destek ve Teşvikler
  Finansa Erişim
  Kalite ve Belgelendirme
  Dış Tic. Taşımacılık & Lojistik
  İş Geliştirme
  KOBİ'lere Yönelik AB Bilgileri
  Ar-Ge ve İnovasyon
  KOBİ’lere Yararlı Bilgiler
  Bilgi Bankası

  Yasal Uyarı

  Şu an sitede

  Şu anda 160 ziyaretçi çevrimiçi