HaberlerKOBİ HaberlerTÜBİTAK’tan yeni fikir ve ürünlere 200 Bin TL’lik Ar-Ge Desteği

TÜBİTAK’tan yeni fikir ve ürünlere 200 Bin TL’lik Ar-Ge Desteği

alt

TÜBİTAK “1005-Ulusal Yeni Fikirler ve Ürünler Araştırma Destek Programı” adıyla üniversite ve kamu Ar-Ge merkezlerindeki araştırmacılara yönelik yeni destek programı başlattı.

 

 

 

 

Program kapsamında, ülkemizde yaygın olarak kullanılan ithal cihaz ve malzemelerin geliştirilmesi ile dünyayla rekabet edebilecek yeni ürünler ortaya çıkarılacak. Birden fazla ürün, teknoloji ve fikrin bir araya getirilerek ulusal ve uluslararası boyutta yeni bir ürün ve teknoloji geliştirilmesini hedefleyen projeler de desteklenecek.

Prototip geliştiren araştırmacılara nihai ürünün ortaya çıkarılması için TÜBİTAK TEYDEB-1505, KOSGEB, San-Tez programlarına başvurmalarının önü açıldı. Ürünün doğrudan geliştirilmesi durumunda ise TEYDEB-1512 destek programına başvuru yapılarak proje sonuçlarının uygulamaya aktarılması da hedefleniyor.

En fazla 18 ay süreyle 200 Bin TL’ye kadar destek verilecek olan bu programa üniversite ve kamu Ar-Ge merkezi çalışanları başvurabilecek. Program kapsamında aylık 3 Bin TL’ye kadar burs desteği verilecek. Bilimsel toplantı ve çalışmalar için 10 Bin TL’ye kadar seyahat desteği sağlanacak. Proje yürütücüsüne aylık Bin TL, araştırmacıya da aylık 500 TL’ye kadar Proje Teşvik İkramiyesi verilecek.

Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

 

 
 • Ana sayfa
 • KOBİ Tanımı
  Şirket İşlemleri
  İzinler
  Vergiler
  Çalışma ve Sosyal Güvenlik
  Destek ve Teşvikler
  Finansa Erişim
  Kalite ve Belgelendirme
  Dış Tic. Taşımacılık & Lojistik
  İş Geliştirme
  KOBİ'lere Yönelik AB Bilgileri
  Ar-Ge ve İnovasyon
  KOBİ’lere Yararlı Bilgiler
  Bilgi Bankası

  Yasal Uyarı