HaberlerKOBİ HaberlerTÜBİTAK’tan KOBİ’ler için yeni destek: “Girişim Sermayesi Destekleme Programı”

TÜBİTAK’tan KOBİ’ler için yeni destek: “Girişim Sermayesi Destekleme Programı”

alt

TÜBİTAK tarafından KOBİ’lere sermaye sağlayacak yeni fonların oluşturulması amacıyla Girişim Sermayesi Destekleme Programı başlatılıyor. Destek Programı 5 Eylül 2013 Perşembe günü Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün tarafından İstanbul’da tanıtılacak.

 

 

 

 

TÜBİTAK tarafından başlatılan 1514 kodlu Girişim Sermayesi Destekleme Programı, ülke ekonomisine katma değer sağlayabilecek nitelikte yenilikçi, ürün, süreç, bilgi ve teknoloji geliştirme ve üretme potansiyeli bulunan KOBİ’lerin çekirdek veya başlangıç aşamalarındaki finansman ihtiyaçlarının, girişim sermayesi fonları aracılığıyla karşılanmasına yönelik başlatılıyor.

Bu Destek Programı ile teknoloji ve yenilik odaklı KOBİ’lere sermaye sağlayacak yeni fonların oluşturulması ve bu fonları yönetecek Fon Yöneticilerinin teşvik edilerek girişim sermayesi ekosistemin oluşturulmasına katkı sağlanması amaçlanıyor.

Program ile teknoloji ve yenilik odaklı KOBİ’lere yaşam döngüsünün her evresine özgü finansal desteklerin zenginleştirilmesi, ülkemizde söz konusu şirketleri destekleyen Girişim Sermayesi Fonlarının etkinleştirilmesi ve bu süreçlerin kamunun katkılarıyla iyileştirilmesi hedefleniyor.

Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

 
 • Ana sayfa
 • KOBİ Tanımı
  Şirket İşlemleri
  İzinler
  Vergiler
  Çalışma ve Sosyal Güvenlik
  Destek ve Teşvikler
  Finansa Erişim
  Kalite ve Belgelendirme
  Dış Tic. Taşımacılık & Lojistik
  İş Geliştirme
  KOBİ'lere Yönelik AB Bilgileri
  Ar-Ge ve İnovasyon
  KOBİ’lere Yararlı Bilgiler
  Bilgi Bankası

  Yasal Uyarı