HaberlerKOBİ Haberlerİstihdam Teşvikleri Uzatıldı

İstihdam Teşvikleri Uzatıldı

 alt5084 sayılı kanunla gelen istihdam teşvikleri Bakanlar Kurulu Kararı ile uzatıldı. 1 Ocak 2013 tarihinden geçerli olmak üzere yürürlüğe konulan Kararı ile yeni dönemde 51 il, istihdam teşviklerinden yararlanabilecek.

 

 

 

 

14 Temmmuz 2013 tarihi ve 4966 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Bakanlar Kurulu kararı ile 51 ilde, 10 ve üzerinde sigortalı çalıştıran, özel sektöre ait iş yerleri sigorta prim teşviklerinden yararlanabilecek.

Bu kapsamda, özel sektörde faaliyet gösteren işyerlerine, malüllük, yaşlılık ve ölüm gigortas primi işveren hissesinde 5 puanlık prim teşvikine ilave olarak, sigorta primine esas kazanç alt sınırı üzerinden hesaplamak üzere 6 puan ilave edilmek suretiyle sigorta primi teşviki uygulanacak.

1 Ocak 2013 tarihinden geçerli olmak üzere yürürlüğe giren karar ile, geçmişe yönelik tahakkuk etmiş primlerden de indirim alınabilecek. Bu kapsamda sigorta primi işveren hissesi teşvikinden yararlanacak iller ve yararlanma süreleri aşağıda listelenmiştir.

31 Aralık 2016 tarihine kadar yararlanılacaklar (4 yıl): Afyonkarahisar, Amasya, Artvin, Bartın, Çorum,Düzce, Elazığ, Erzincan, Hatay, Karaman, Kastamonu, Kırıkkale, Kırşehir, Kütahya, Malatya, Nevşehir, Rize, Sivas, Trabzon, Uşak.

31 Aralık 2017 tarihine kadar yararlanılacaklar (5 yıl): Adıyaman, Aksaray, Bayburt, Çankırı, Erzurum, Giresun, Gümüşhane, Kahramanmaraş, Kilis, Niğde, Ordu, Osmaniye, Sinop, Tokat, Tunceli, Yozgat.

31 Aralık 2018 tarihine kadar yararlanılacaklar (6 yıl): Ağrı, Ardahan, Batman,Bingöl, Diyarbakır, Hakkari, Kars, Mardin, Muş, Siirt, Şanlıurfa, Şırnak, Van, Bozcaada, Gökçeada.

 
 • Ana sayfa
 • KOBİ Tanımı
  Şirket İşlemleri
  İzinler
  Vergiler
  Çalışma ve Sosyal Güvenlik
  Destek ve Teşvikler
  Finansa Erişim
  Kalite ve Belgelendirme
  Dış Tic. Taşımacılık & Lojistik
  İş Geliştirme
  KOBİ'lere Yönelik AB Bilgileri
  Ar-Ge ve İnovasyon
  KOBİ’lere Yararlı Bilgiler
  Bilgi Bankası

  Yasal Uyarı