HaberlerKOBİ HaberlerBitkisel Üretimde Biyolojik ve/veya Biyoteknik Mücadele Destekleme Ödemesi

Bitkisel Üretimde Biyolojik ve/veya Biyoteknik Mücadele Destekleme Ödemesi

  

Bitkisel üretimde kimyasal mücadele yerine, alternatif mücadele tekniklerinin uygulanmasıyla kimyasal ilaç kullanımının azaltılması, insan sağlığının ve doğal dengenin korunması için biyolojik ve/veya biyoteknik mücadele yapan üreticilere destekleme ödemesi yapılacaktır.

 

 

 

 

Destekleme kapsamında dekar başına biyolojik mücadele destek miktarları, örtüaltındaki domates, biber, patlıcan, salatalık ve kabak için 330 TL, turunçgil ve nar için 30 TL olarak belirlenmiştir.

Biyoteknik mücadelede ise örtü altındaki domates, biber, patlıcan, salatalık ve kabak üretiminde feromon ve tuzak için dekar başına 100 TL, turunçgil üretiminde feromon ve tuzak için 30 TL, yalnızca feromon için 20 TL, açıkta domates, elma, bağ ve kayısı için dekar başına 30 TL, zeytin için 15 TL olarak belirlenmiştir.

Destekten yararlanmak isteyen üreticiler kayısı için 28 Haziran 2013, elma ve bağ için 29 Ağustos 2013, açıkta domates ve zeytin için 30 Eylül 2013, turunçgil ve nar için 31 Ekim 2013 ve örtüaltı için 31 Aralık 2013 tarihi mesai bitimine kadar başvuru dilekçesi ve gerekli belgeler ile birlikte İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerine başvuru yapılmalıdır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 • Ana sayfa
 • KOBİ Tanımı
  Şirket İşlemleri
  İzinler
  Vergiler
  Çalışma ve Sosyal Güvenlik
  Destek ve Teşvikler
  Finansa Erişim
  Kalite ve Belgelendirme
  Dış Tic. Taşımacılık & Lojistik
  İş Geliştirme
  KOBİ'lere Yönelik AB Bilgileri
  Ar-Ge ve İnovasyon
  KOBİ’lere Yararlı Bilgiler
  Bilgi Bankası

  Yasal Uyarı