HaberlerKOBİ HaberlerYurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı'ndan Hibe Desteği

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı'ndan Hibe Desteği

alt

 

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı tarafından 2013 Yılı Mali Destek Programları teklif çağrısı yayınlanmıştır.

 

 

 

 

 

Mali Destek Programları, Uluslararası Mesleki ve Akademik Rehberlik, Yurtdışındaki Vatandaşlarımız İçin Eğitim, Sivil Toplum Kuruluşları Kapasite Geliştirme ve Doğrudan Proje Desteği olarak 4 başlık altında toplanmıştır.

1.    Uluslararası Öğrencilere Mesleki ve Akademik Rehberlik Mali Destek Programı

Bu program kapsamında; Türkiye'de kurulmuş ve kâr amacı gütmeyen tüzel kişilerden; Sivil Toplum Kuruluşları (Dernekler, Vakıflar, Odalar vb.), Üniversite rektörlükleri, fakülteler, rektörlüğe bağlı araştırma merkezleri, enstitüler uygun başvuru sahibi olarak kabul edilmektedir.

Projeler için tahsis edilen toplam kaynak tutarı 2.000.000 TL'dir. Başvurular 03.06.2013 günü saat 18.00'e kadar devam edecektir.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

2.    Sivil Toplum Kuruluşları Kapasite Geliştirme 2013 Yılı Mali Destek Programı

Bu program kapsamında; ABD, Almanya, Avustralya, Avusturya, Belçika, Danimarka, Fransa, Hollanda, İngiltere, İsveç, İsviçre ve Kanada'da kurulmuş ve kâr amacı gütmeyen tüzel kişilerden; Sivil Toplum Kuruluşları (Dernekler, Vakıflar, Odalar vb.) uygun başvuru sahibi olarak kabul edilmektedir.

Projeler için tahsis edilen toplam kaynak tutarı 2.000.000 TL'dir. Başvurular 07.06.2013 günü saat 18.00'e kadar devam edecektir.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

3.    Yurtdışındaki Vatandaşlarımız İçin Eğitim Mali Destek Programı

Bu program kapsamında; ABD, Almanya, Avustralya, Avusturya, Belçika, Danimarka, Fransa, Hollanda, İngiltere, İsveç, İsviçre ve Kanada’da kurulmuş ve kâr amacı gütmeyen tüzel kişilerden; Sivil Toplum Kuruluşları (Dernekler, Vakıflar, Odalar vb.)Üniversite rektörlükleri, fakülteler, rektörlüğe bağlı araştırma merkezleri, enstitüler uygun başvuru sahibi olarak kabul edilmektedir.

Projeler için tahsis edilen toplam kaynak tutarı 4.000.000 TL’dir. Başvurular 05.06.2013 günü saat 18.00'e kadar devam edecektir.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

4.    Doğrudan Proje Desteği 2013 Yılı Mali Destek Programı

Tüzel kişiliği haiz, kâr amacı gütmeyen kurum ve kuruluşlar uygun başvuru sahibi olarak kabul edilir.

Bu program kapsamında desteklenecek projeler için tahsis edilen toplam kaynak tutarı 9.000.000 TL'dir. Başvurular 01.11.2013 günü saat 18.00'e kadar devam edecektir.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

 
 • Ana sayfa
 • KOBİ Tanımı
  Şirket İşlemleri
  İzinler
  Vergiler
  Çalışma ve Sosyal Güvenlik
  Destek ve Teşvikler
  Finansa Erişim
  Kalite ve Belgelendirme
  Dış Tic. Taşımacılık & Lojistik
  İş Geliştirme
  KOBİ'lere Yönelik AB Bilgileri
  Ar-Ge ve İnovasyon
  KOBİ’lere Yararlı Bilgiler
  Bilgi Bankası

  Yasal Uyarı