Hisarcıklıoğlu, İslam Ticaret, Sanayi ve Tarım Odası Başkan Vekilliğine seçildi

alt

14.04.2017 / Muskat Umman

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Umman’da yapılan Genel Kurul’da İslam Ticaret, Sanayi ve Tarım Odası Başkan Vekilliğine yeniden seçildi. Umman Ticaret ve Sanayi Bakanı Al Sunaid ile görüşen Hisarcıklıoğlu, Türk firmalarına Umman’da daha fazla yatırım fırsatı verilmesini istedi. Bakan Al Sunaid de Türk girişimcileri ülkesinde görmek istediklerini belirtirken, üçüncü ülkeler için ortak yatırım çağrısı yaptı.​

Umman’ın Başkenti Muskat’da yapılanİslam Ticaret, Sanayi ve Tarım Odası Genel Kurul ve Yönetim Kurulu Toplantılarına katılan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Oda’nın Başkan Vekilliği görevine yeniden seçildi.

Umman Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde gerçekleştirilen ve Umman Sultanlığı Ticaret ve Sanayi Bakanı Dr. Ali Bin Masoud Al Sunaid’in de katıldığı Genel Kurul toplantısında Başkan, Başkan Yardımcılığı ve Finans Komitesi için seçim yapıldı. TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, yapılan seçimler neticesinde üçüncü kez İslam Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Vekilli oldu. Başkanlığa Suudi Arabistan Ticaret ve Sanayi Odaları Konseyi’ni temsilen, bir önceki dönem de başkanlığı yürüten, Şeyh Salih Kamil, diğer Başkan Vekilliklerine ise Mısır ve Katar Odalar Birliği Başkanları yeniden seçildi.

Bakan Al Sunaid ve M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun da birer konuşma yaptığı Genel Kurul’da, KKTC Ticaret Odası Başkanı Fikri Toros da KKTC ekonomisi hakkında katılımcılara bilgi verdi ve İslam Ticaret, Sanayi ve Tarım Odasını KKTC’ye davet etti. Toplantıya TOBB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ali Kopuz da iştirak etti.

-Umman Sanayi Bakanı’ndan Türk firmalarına çağrı

TOBB Başkan M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Umman’ın Başkenti Muskat’da gerçekleştirdiği ziyaret çerçevesinde Umman Sultanlığı Ticaret ve Sanayi Bakanı Dr. Ali Bin Masoud Al Sunaid tarafından kabul edildi.

Türkiye’nin Muskat Büyükelçisi Atılay Ersan, TOBB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ali Kopuz ve Muskat Ticaret Müşaviri Murat Göğüş’ün de hazır bulunduğu görüşmede, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye-Umman ticari ilişkilerini güçlendirmek istediklerini belirterek, Bakan Sunaid’den destek istedi.

Bakan Sunaid ise, Umman’daki yatırım fırsatları hakkında bilgi vererek, Türk girişimcilerini Umman’da daha fazla yatırım yapmaya davet etti. Ayrıca, başta Afrika olmak üzere, üçüncü ülkelerde de ortak yatırım fırsatları bulunduğuna vurgu yaptı.

Toplantıya Umman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Saeed Al Kiyumi ile Kuzey Kıbrıs Türk Ticaret Odası Başkanı Fikri Toros da iştirak etti.

-Ortak mutabakat

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu daha sonra, Umman Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Saeed Al Kiyumi ile biraraya geldi. Görüşmede, TOBB ve Umman TSO arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi, karşılıklı işbirliğinin çerçevesini oluşturacak bir anlaşmanın imzalanması hususunda görüş birliğine varıldı.

Hisarcıklıoğlu ayrıca, Muskat ziyareti kapsamında, Azerbaycan Ulusal Girişimciler Örgütleri Konfederasyonu Başkanı Muhammet Musayev, Kuzey Kıbrıs Türk Ticaret Odası Başkanı Fikri Toros, Mısır Ticaret ve Sanayi Odaları Federasyonu Başkanı Ahmet Al Wakil, Ürdün Ticaret Odası ve Arap Odalar Birliği Başkanı Nail Kabariti ile görüşmeler gerçekleştirdi. 

 
 • Ana sayfa
 • KOBİ Tanımı
  Şirket İşlemleri
  İzinler
  Vergiler
  Çalışma ve Sosyal Güvenlik
  Destek ve Teşvikler
  Finansa Erişim
  Kalite ve Belgelendirme
  Dış Tic. Taşımacılık & Lojistik
  İş Geliştirme
  KOBİ'lere Yönelik AB Bilgileri
  Ar-Ge ve İnovasyon
  KOBİ’lere Yararlı Bilgiler
  Bilgi Bankası

  Yasal Uyarı

  Şu an sitede

  Şu anda 26 ziyaretçi çevrimiçi