Enerji Piyasası Düzenleme Kurulunun 25/08/2016 Tarihli ve 6450-12 Sayılı Kararı Yayınlandı

 

alt

Bu karar ile, Petrol Piyasasında Lisans Başvurusu Açıklamalarına İlişkin Kurul Kararının “Madeni Yağ Lisansı” başlıklı maddesi şu şekilde değiştirilmiştir: “ Atık madeni yağdan baz yağ üretimine ilişkin faaliyeti alt başlık olarak lisanslarına işletecek olanlar; 

 

 

Devamını oku...

 

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu Fikrî Mülkiyet Haklarının Yönetimine ve Teknoloji Transferine İlişkin Yönetmelik Yayınlandı

 

alt

Bu Yönetmelik ile Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumunun sahibi veya ortağı olduğu fikrî mülkiyet haklarının yönetiminde ve bu hakların transferinde uygulanacak usul ve esasları düzenlemektir.

 

 

Devamını oku...

 

2016/9117 4458 Sayılı Gümrük Kanununun Bazı Maddelerinin Uygulanması Hakkında Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Karar yayınlandı

 

alt

Bu kararlar ile, yolcu beraberinde taşınan eşya, muafiyetler, muafiyet kapsamları, sorumluluk ve tescil ilke kapsamları,  hariçte işleme rejimi kapsamında katma değer uygulaması, yurt dışından getirilen taşıtlara ilişkin şartlarda değişiklikler yapılmıştır.

 

 

Devamını oku...

 

İthalat Rejimi Kararına Ek Karar Yayınlandı

 

alt

Bu karar ile; kararın ekli tablosunda gösterilen “aspir tohumu, aspir yağı, ayçiçeği tohumu yağı ve aspir yağına yapılan gümrük vergilerinde değişiklik yapılmıştır.

 

 

 

Devamını oku...

 

KOBİ Bilgi Sitesi’ni Ağustos 2016’da 40 bin 855 kişi ziyaret etti

alt

01.09.2016/ Ankara

KOBİ Bilgi Sitesi’ni Temmuz 2016’da 40 bin 855 kişi ziyaret etti.​ Sitenin Eylül 2015 –Ağustos 2016 dönemi (1 yıllık) ziyaretçi sayısı ise 488 bin 431oldu.

 

Devamını oku...

 

Organik Arıcılık Yapan Yetiştiricilerin Desteklenmesine Dair Tebliğ Yayınlandı

 

alt

Bu Tebliğin ile, organik arı yetiştiriciliğinin geliştirilmesi, doğal kaynakların korunması, gıda güvenliğinin ve sürdürülebilirliğin sağlanmasına yönelik organik arıcılık yapan yetiştiricilerin desteklenmesine ilişkin usul ve esasları düzenlenmektedir. 

 

 

Devamını oku...

 
 • Ana sayfa
 • KOBİ Tanımı
  Şirket İşlemleri
  İzinler
  Vergiler
  Çalışma ve Sosyal Güvenlik
  Destek ve Teşvikler
  Finansa Erişim
  Kalite ve Belgelendirme
  Dış Tic. Taşımacılık & Lojistik
  İş Geliştirme
  KOBİ'lere Yönelik AB Bilgileri
  Ar-Ge ve İnovasyon
  KOBİ’lere Yararlı Bilgiler
  Bilgi Bankası

  KOBİ Bilgi Sitesi, 5 Şubat 2005 tarihli ve 25718 sayılı Resmi Gazete’ de yayınlanan Başbakanlık (2005/2) genelgesine istinaden “Yatırım Ortamının İyileştirilmesi Reform Programı” çerçevesinde, küçük ve orta büyüklükteki işletmelerce (KOBİ),kurulum ve işletme faaliyetlerine ilişkin olarak ihtiyaç duyulacak tüm bilgilere hızlı ve etkin bir şekilde ulaşılabilmesi amacıyla hazırlanmıştır.

  KOBİ Bilgi Sitesi Haber bültenine üye olmak için tıklayınız.

  Yasal Uyarı

  Bilgilendirme