İş dünyasındaki uyuşmazlıkları ‘arabulucular’ çözecek

alt

Yargıdaki iş yükünü hafifletmek ve uyuşmazlıkların çözümünü kolaylaştırmak için başlatılan ‘arabuluculuk sistemi’ TOBB’da masaya yatırıldı. TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Halim Mete, “Arabuluculuk sistemi ile iş hayatında zaman, para ve itibarı korumak mümkün olacak. Yargılama sürecinde kaybettiğiniz zamanı, maddi kaynakları kazanmış olacaksınız” dedi.​

 

Devamını oku...

 

5. Enerji Verimliliği Forum ve Fuarı 8-11 Ocak 2014 tarihleri arasında düzenlenecek

altEnerji Verimliliği Haftası’nın en önemli etkinliği olan 5.Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı (EVF) 8-11 Ocak 2014 tarihlerinde WOW Convention Center İstanbul’da düzenlenecektir.

 

 

 

Devamını oku...

 

İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri Desteklenecek

altKamu kurumları hariç olmak üzere 10'dan az çalışanı bulunanlardan, tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfta  yer alan işyerlerine, iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinin yerine getirilmesi için sağlanacak desteğin usulleri belirlendi.

 

 

 

 

Devamını oku...

 

Trakya Kalkınma Ajansı’ndan 12 Milyon TL’lik Destek

altTekirdağ, Edirne ve Kırklareli illerinde faaliyet gösteren Trakya Kalkınma Ajansı, İktisadi Kalkınma, Küçük Ölçekli Altyapı ve Sosyo-Ekonomik Kalkınma olmak üzere 3 ayrı başlık altında mali destek programı başlatmıştır. Son Başvuru 14 Mart 2014’tür.

 

 

 

Devamını oku...

 

Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı 2014 yılı çağrısı

alt

Erzurum, Erzincan ve Bayburt’ta faaliyet gösteren Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı, 19 Aralık 2013 tarihi itibariyle 2 ayrı alanda mali destek programı başlatmıştır. Son başvuru tarihi 07 Şubat 2014’tür.

 

 

 

Devamını oku...

 

TÜBİTAK 1601 Yenilik ve Girişimcilik Alanlarında Kapasite Artırılmasına Yönelik Destek Programı Çağrısı

alt

Bu program ile KOBİ ölçeğindeki özel sektör firmalarının Ar-Ge ve yenilik odaklı faaliyet yapabilme kapasitelerini artırmaya yönelik mentörlük mekanizmasının geliştirilmesi ve uygulanması hedeflenmektedir.

 

 

 

 

Devamını oku...

 
 • Ana sayfa
 • KOBİ Tanımı
  Şirket İşlemleri
  İzinler
  Vergiler
  Çalışma ve Sosyal Güvenlik
  Destek ve Teşvikler
  Finansa Erişim
  Kalite ve Belgelendirme
  Dış Tic. Taşımacılık & Lojistik
  İş Geliştirme
  KOBİ'lere Yönelik AB Bilgileri
  Ar-Ge ve İnovasyon
  KOBİ’lere Yararlı Bilgiler
  Bilgi Bankası

  KOBİ Bilgi Sitesi, 5 Şubat 2005 tarihli ve 25718 sayılı Resmi Gazete’ de yayınlanan Başbakanlık (2005/2) genelgesine istinaden “Yatırım Ortamının İyileştirilmesi Reform Programı” çerçevesinde, küçük ve orta büyüklükteki işletmelerce (KOBİ),kurulum ve işletme faaliyetlerine ilişkin olarak ihtiyaç duyulacak tüm bilgilere hızlı ve etkin bir şekilde ulaşılabilmesi amacıyla hazırlanmıştır.

  KOBİ Bilgi Sitesi Haber bültenine üye olmak için tıklayınız.