KOSGEB'ten "STRATEJİK ÜRÜN" Destegi

altKüçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi (KOSGEB) Başkanı Prof. Dr. Cevahir Uzkurt, yeni geliştirilen Stratejik Ürün Destek Programı ile ithal ara malların yerli üretiminin destekleneceğini bildirerek, "Programa başvuracak projelere, işletme başına 5 milyon liraya kadar yüzde 70'i geri ödemesiz olmak üzere yüzde 100 destek sağlanacak" dedi.Uzkurt, KOSGEB'in "Stratejik Ürün Destek Programı"na ilişkin açıklamalarda bulundu.

Devamını oku...

 

Maden Arama ve İşletme Esasları

altEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığınca maden kaynaklarının aranması, işletilmesi, geliştirilmesi, üretilmesi amacıyla gerçek ve tüzel kişilere verilecek haklara ilişkin esaslar belirlendi.Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının "Maden Yönetmeliği" Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Devamını oku...

 

GİB'den Yeniden Yapılandırmada 2. Taksit Hatırlatması

altGelir İdaresi Başkanlığınca (GİB), 7020 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair Kanun kapsamında yapılandırılan borçların 2. taksit ödemelerinin 2 Ekim akşamına kadar yapılacağı bildirildi.

Devamını oku...

 

OECD, Dünya Ekonomisi için 2018 büyüme Tahmininin Yüzde 3,7 olarak açıkladı.

altEkonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD), dünya ekonomisinin gelecek yıl daha fazla büyüyeceği tahmininde bulundu.OECD'nin "Ara Dönem Ekonomik Görünüm Raporu" yayımlandı.

Devamını oku...

 

Serbest Bölgelerde "Türk Lirası Kullanımı Zorunluluğu" kaldırıldı.

altSerbest bölgelerdeki faaliyetlere ilişkin her türlü ödemede Türk lirası kullanımı zorunluluğu kaldırıldı. Ödemeler artık döviz veya Türk lirası ile yapılabilecek.Konuya ilişkin Bakanlar Kurulu kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.Karar, 1 Ekim'de yürürlüğe girecek.

Devamını oku...

 

Türkiye, Nanoteknoloji Stratejisi ve Eylem Planı

altYüksek Planlama Kurulunca (YPK) Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinatörlüğünde hazırlanan Türkiye Nanoteknoloji Stratejisi ve Eylem Planı (2017-2018) kabul edildi.Konuya ilişkin Kurul kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.

Devamını oku...

 
 • Ana sayfa
 • KOBİ Tanımı
  Şirket İşlemleri
  İzinler
  Vergiler
  Çalışma ve Sosyal Güvenlik
  Destek ve Teşvikler
  Finansa Erişim
  Kalite ve Belgelendirme
  Dış Tic. Taşımacılık & Lojistik
  İş Geliştirme
  KOBİ'lere Yönelik AB Bilgileri
  Ar-Ge ve İnovasyon
  KOBİ’lere Yararlı Bilgiler
  Bilgi Bankası

  KOBİ Bilgi Sitesi, 5 Şubat 2005 tarihli ve 25718 sayılı Resmi Gazete’ de yayınlanan Başbakanlık (2005/2) genelgesine istinaden “Yatırım Ortamının İyileştirilmesi Reform Programı” çerçevesinde, küçük ve orta büyüklükteki işletmelerce (KOBİ),kurulum ve işletme faaliyetlerine ilişkin olarak ihtiyaç duyulacak tüm bilgilere hızlı ve etkin bir şekilde ulaşılabilmesi amacıyla hazırlanmıştır.

  KOBİ Bilgi Sitesi Haber bültenine üye olmak için tıklayınız.

  Yasal Uyarı

  Bilgilendirme