OSB’lerde Bulunan Meslek Liselerine Öğrenci Başına Destek

alt

2013-2014 Eğitim ve Öğretim yılında, Organize Sanayi Bölgelerinde bulunan meslek liselerinde öğrenim gören her bir öğrenci için verilecek eğitim destek tutarları belli oldu.

 

 

 

Devamını oku...

 

“Standardizasyonun Küresel Ekonomiye Etkileri” Sempozyumu

alt“Standardizasyonun Küresel Ekonomiye Etkileri” nin tüm boyutlarıyla işleneceği uluslararası sempozyum, TSE’nin ev sahipliğinde ve Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Himayesinde 25-26 Kasım 2013 tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek.

 

 

 

Devamını oku...

 

Fındıkta Gelir Desteği Başvuru Süresi Uzatıldı

alt

Fındıkta 2012 yılı için alan bazlı gelir desteği başvuruları 2 Ekim 2013’e kadar uzatıldı. “Fındık Üreticilerine Alan Bazlı Gelir Desteği ve Alternatif Ürüne Geçen Üreticilere Telafi Edici Ödeme Yapılmasına Dair Kararın Uygulanmasına İlişkin Tebliğde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ”, Resmi Gazete'de yayımlandı.

 

 

Devamını oku...

 

3.Sanayi Şurası ile sanayi sektörünün sorunları ele alınacak

alt

Sanayi alanında durum tespiti ile inceleme ve değerlendirmeler yapılması, uygulamadan kaynaklanan sorunların belirlenmesi ve bunlara ilişkin çözüm önerileri sunulması amacıyla Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ev sahipliğinde 20-21-22 Kasım 2013 tarihlerinde 3. Sanayi Şurası gerçekleştirilecek..

 

 

Devamını oku...

 

TÜBİTAK’tan KOBİ’ler için yeni destek: “Girişim Sermayesi Destekleme Programı”

alt

TÜBİTAK tarafından KOBİ’lere sermaye sağlayacak yeni fonların oluşturulması amacıyla Girişim Sermayesi Destekleme Programı başlatılıyor. Destek Programı 5 Eylül 2013 Perşembe günü Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün tarafından İstanbul’da tanıtılacak.

 

 

 

Devamını oku...

 

4.Ulusal Verimlilik Kongresi 10-12 Aralık 2013 tarihleri arasında gerçekleştirilecek

alt

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından, işletme düzeyinde verimliliğin artırılması, bu alanda başarılı uygulama örneklerinin sunulması amacıyla 10-12 Aralık 2013 tarihleri arasında 4. Ulusal Verimlilik Kongresi düzenlenecektir.

 

 

 

Devamını oku...

 
 • Ana sayfa
 • KOBİ Tanımı
  Şirket İşlemleri
  İzinler
  Vergiler
  Çalışma ve Sosyal Güvenlik
  Destek ve Teşvikler
  Finansa Erişim
  Kalite ve Belgelendirme
  Dış Tic. Taşımacılık & Lojistik
  İş Geliştirme
  KOBİ'lere Yönelik AB Bilgileri
  Ar-Ge ve İnovasyon
  KOBİ’lere Yararlı Bilgiler
  Bilgi Bankası

  KOBİ Bilgi Sitesi, 5 Şubat 2005 tarihli ve 25718 sayılı Resmi Gazete’ de yayınlanan Başbakanlık (2005/2) genelgesine istinaden “Yatırım Ortamının İyileştirilmesi Reform Programı” çerçevesinde, küçük ve orta büyüklükteki işletmelerce (KOBİ),kurulum ve işletme faaliyetlerine ilişkin olarak ihtiyaç duyulacak tüm bilgilere hızlı ve etkin bir şekilde ulaşılabilmesi amacıyla hazırlanmıştır.

  KOBİ Bilgi Sitesi Haber bültenine üye olmak için tıklayınız.

  Yasal Uyarı

  Bilgilendirme