HaberlerKOBİ HaberlerElektrik Piyasası Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Yayınlandı

Elektrik Piyasası Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Yayınlandı

alt

Bu kanunun amacı, enerjiye ve enerji üzerine teşkilatlanmaya, üretim için sağlanması gereken aksama, üretime ve tüketime ilişkin hazırlanan kanunlarda yapılan değişiklikleri ve eklemeleri kapsam içine almaktadır.

 

 

 

2/3/2005 tarihli ve 5307 sayılı Sıvılaştırılmış Petrol Gazları (LPG) Piyasası Kanunu ve Elektrik Piyasası Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunun 17 nci maddesinin ikinci fıkrası, kaçak veya menşei belli olmayan LPG ile piyasa faaliyetinde bulunan lisans sahiplerinin lisansının mahkeme kararı ile iptal edileceği şeklinde değiştirilmiştir.

4646 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin dördüncü fıkrasının (a) bendinin (3) numaralı alt bende, ülkedeki tüm ithalatçı şirketlerin her sene ithal edecekleri doğal gaz miktarının depolanmasına ilişkin sağlanması gereken koşullar, ilgili Kurumlardan talep edilecek taahhütlere ilişkin; dağıtım şirketlerinin yurt çapında lisans alabilmeleri ile ilgili koşullara da bu kanun da yer verilmiştir.

 

Aynı zamanda bu kanunda,  14/3/2013 tarihli ve 6446 sayılı Elektrik Piyasası Kanununun 3 üncü maddesinin birinci fıkrasına teknik kayıp ve/veya kaçak kullanım gibi hususlarda ek düzenlemeler getirilmiştir.

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız

 
 • Ana sayfa
 • KOBİ Tanımı
  Şirket İşlemleri
  İzinler
  Vergiler
  Çalışma ve Sosyal Güvenlik
  Destek ve Teşvikler
  Finansa Erişim
  Kalite ve Belgelendirme
  Dış Tic. Taşımacılık & Lojistik
  İş Geliştirme
  KOBİ'lere Yönelik AB Bilgileri
  Ar-Ge ve İnovasyon
  KOBİ’lere Yararlı Bilgiler
  Bilgi Bankası

  Yasal Uyarı

  Şu an sitede

  Şu anda 66 ziyaretçi çevrimiçi