HaberlerKOBİ Haberler20 Bin KOBİ’ye 300 Milyon Destekle Hedefi Büyüttüler

20 Bin KOBİ’ye 300 Milyon Destekle Hedefi Büyüttüler

alt

 

KOSGEB) Başkanı Recep Biçer, şimdiye kadar 20 bin KOBİ’ye 300 milyon liralık destek sağladıklarını söyledi 23.07.2015  GAZİANTEP

 

 

 

M. TEKİN ÇİÇEK / GAZİANTEP

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Başkanı Recep Biçer, şimdiye kadar 20 bin KOBİ’ye 300 milyon liralık destek sağladıklarını söyledi. Kredi Garanti Fonu (KGF) Başkanı Faik Yavuz, KGF Genel Müdürü Hikmet Kurnaz, KGF Gaziantep Şube Müdürü Ertuğrul Çay’ın katıldığı ve Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Başkanı Eyüp Bartık’ın ev sahipliği yaptığı toplantıda konuşan Biçer, KGF ile yaptıkları çalışmaları anlattı. Biçer, İstanbul’da 4, Ankara’da 3 müdürlük olmak üzere 81 ilde 88 müdürlükle faaliyette olduklarını, tüm illerde bu toplantıları yapacaklarını, bu kapsamda Gaziantep’in ziyaret ettikleri 17’nci kent olduğunu belirtti. 

ABD’nin bile KOBİ’leri sağlam tutmayı ve geliştirmeyi istediğini söyleyen Biçer, “KOBİ’leri ne kadar geliştirirsek krizlerden o kadar az etkileniriz. Türkiye’de 3 milyon 500 bin işletme var. Toplam işletme sayısının yüzde 99. 85’ini, istihdamın ise yüzde 75 ile 78’ini KOBİ’ler sağlıyor” şeklinde konuştu. 

GTO Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Bartık toplantıda yaptığı konuşmada, KOBİ’lerin ekonominin vazgeçilmezi olduğunu söyledi. KOBİ’lerin esas sorunun finansmana ulaşma olduğunu eden Bartık, “KGF çok önemli bir destek. KOBİ’lerin yeni iş kurma, tesis genişletilmesi, hammadde, yeni teknoloji kullanımı, yeni işyerine taşınma, nakit sıkıntısı giderme, ihracat ve ithalatın finansmanı, teminat mektubu amaçlı kredilerde KGF, KOBİ’lere her türlü desteği veriyor. KOBİ’ler ekonomimizin can damarı. Bu gerçekten hareketle Oda olarak KOBİ’lere yol açmaya çalışıyoruz. Hedefimiz onların büyük pazarlarda yarışa dahil olmalıdır.” KOSGEB desteklerinin KOBİ’lerin bölge, sektör ve ölçek parametrelerine göre farklılaşan ihtiyaçlarını dikkate alarak kurgulandığını anlatan Bartık, işletmelere desteklerin de bu gerçekten hareketle verildiğini ifade etti.

 
 • Ana sayfa
 • KOBİ Tanımı
  Şirket İşlemleri
  İzinler
  Vergiler
  Çalışma ve Sosyal Güvenlik
  Destek ve Teşvikler
  Finansa Erişim
  Kalite ve Belgelendirme
  Dış Tic. Taşımacılık & Lojistik
  İş Geliştirme
  KOBİ'lere Yönelik AB Bilgileri
  Ar-Ge ve İnovasyon
  KOBİ’lere Yararlı Bilgiler
  Bilgi Bankası

  Yasal Uyarı

  Şu an sitede

  Şu anda 59 ziyaretçi çevrimiçi