HaberlerKOBİ HaberlerAraştırma Altyapılarının Desteklenmesine Dair Kanun Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

Araştırma Altyapılarının Desteklenmesine Dair Kanun Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

 

alt

 

Araştırma altyapılarının daha etkin kullanımı ve sürdürülebilirliğini sağlamak üzere desteklenmesine ilişkin hususları düzenleyen 6550 sayılı Araştırma Altyapılarının Desteklenmesine Dair Kanun 10.07.2014 tarih ve 29056 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

 

 

Söz konusu Kanunla, araştırma altyapılarının yeterlik alması ve yeterlik almış altyapıların yönetimi, desteklenmesi, personel yapısı, özel sektörle işbirliği ile izleme ve değerlendirmesine ilişkin düzenlemeler yapılmıştır. Kanunun uygulanmasına yönelik olarak yapılan çalışmalar neticesinde, ”6550 sayılı Araştırma Altyapılarının Desteklenmesine Dair Kanunun Uygulamasına İlişkin Yönetmelik”, ”Araştırma Altyapılarının Bütçe ve Muhasebe Yönetmeliği” ve “Araştırma Altyapıları Satın Alma ve İhale Yönetmeliği” taslakları hazırlanmıştır.

İlgili taslak yönetmeliklere  https://www.bulut.kalkinma.gov.tr/CFvP/Yonetmelik/?a=qFdrueGibp4 adresinden a12132354821215B şifresi ile ulaşılabilmektedir.

 
 • Ana sayfa
 • KOBİ Tanımı
  Şirket İşlemleri
  İzinler
  Vergiler
  Çalışma ve Sosyal Güvenlik
  Destek ve Teşvikler
  Finansa Erişim
  Kalite ve Belgelendirme
  Dış Tic. Taşımacılık & Lojistik
  İş Geliştirme
  KOBİ'lere Yönelik AB Bilgileri
  Ar-Ge ve İnovasyon
  KOBİ’lere Yararlı Bilgiler
  Bilgi Bankası

  Yasal Uyarı

  Şu an sitede

  Şu anda 106 ziyaretçi çevrimiçi