HaberlerKOBİ HaberlerTekno-Yatırım Destek Programı Başvuruları Başladı

Tekno-Yatırım Destek Programı Başvuruları Başladı

alt

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Teknolojik Ürün Yatırım Destek Programı (Tekno-Yatırım) başvuruları başlamıştır.  Teknoloji tabanlı ürünlerin üretimine yönelik yatırımların desteklenmesi amacıyla geliştirilen Tekno-Yatırım Desteği Programı, 10 milyon TL’ye kadar destek sağlıyor.

 

 

 

 

Bu program ile Ar-Ge ve yenilik projesi/faaliyeti çıktılarının ticarileşmesi ile teknoloji tabanlı ürünlerin üretimine yönelik yatırımların desteklenmesi hedeflenmiştir.

Destek programı ile öncelikli teknoloji alanlarında yer alan, Ar-Ge ve yenilik faaliyetleri sonucu ortaya çıkan yeni ürün/ürünlerin ticarileştirilmesi, ülke ekonomisine katma değer oluşturulması, uluslararası pazarlarda yer alarak teknolojik ürün ihracatına öncülük edilmesi ve özellikle küçük ve orta ölçekli işletmelere geleceğe dönük Ar-Ge kültürünün benimsetilmesi amaçlanmaktadır.

“Hibe”, “Kredi faiz” ve “İşletme Gideri” olmak üzere 3 destek tipi bulunan Tekno-Yatırım destek programında, 50 milyon TL’ye kadar olan yatırımlar desteklenecektir.

Makine-teçhizat, fizibilite, sigorta bedeli, taşıma, montaj masrafları, kira, personel ve enerji gibi işletme giderlerine, bir yıl için yüzde 75 oranında destek sağlanacak.

Son başvuru tarihi 3 Ekim 2014 olan destek programına ilişkin detaylı bilgi almak için lütfen tıklayınız.

 
 • Ana sayfa
 • KOBİ Tanımı
  Şirket İşlemleri
  İzinler
  Vergiler
  Çalışma ve Sosyal Güvenlik
  Destek ve Teşvikler
  Finansa Erişim
  Kalite ve Belgelendirme
  Dış Tic. Taşımacılık & Lojistik
  İş Geliştirme
  KOBİ'lere Yönelik AB Bilgileri
  Ar-Ge ve İnovasyon
  KOBİ’lere Yararlı Bilgiler
  Bilgi Bankası

  Yasal Uyarı

  Şu an sitede

  Şu anda 159 ziyaretçi çevrimiçi