HaberlerKOBİ HaberlerCOSME Programı Kapsamında Turizm Çağrısı Yayınlandı

COSME Programı Kapsamında Turizm Çağrısı Yayınlandı

altCOSME Programı kapsamında, işletmelerin ve girişimlerin iş ortamının iyileştirilmesi için ortaya konulan “Çerçeve Koşulların Geliştirilmesi” başlığı turizm sektörünü de içerdiğinden dolayı bu alan dahilinde Avrupa Komisyonu tarafından European Destinations of Excellence(EDEN) Turizm Çağrısı yayınlanmıştır.

 

 

 

Avrupa Mükemmeliyet Destinasyonları(EDEN) projesi ilk olarak 2006 yılında başlatılmış ve 2011 yılında COSME kapsamına alınmıştır. EDEN, çevreyi, sosyal, kültürel unsurları ekonomik büyümeyi de dikkate alarak, Avrupa turizminin farklılıklarını paylaşmak üzerine oluşturulmuş bir projedir. EDEN’in başlıca hedefleri;

·         Daha az bilinen yerleri ortaya çıkarmak

·         Avrupa turizminin kalitesi ve farklılıkları hakkında ilgi oluşturmak

·         Turizm de sürekliliği sağlamak

·         Yerel halkta kendi turizm değerlerine karşı aidiyet hissi yaratmak

·         İyi örneklerin Avrupa çapında paylaşıldığı bir platform oluşturmak

Avrupa Mükemmeliyet Destinasyonları(EDEN) kapsamında iki tür çağrı söz konusudur. Biricisi, mükemmeliyet destinasyonlarını belirlemek amacıyla yarışmalar organize edilmesini sağlayan çağrı tipidir. 2007 yılından beri 26 ülkeden 119 nokta bu ödüle layık bulunmuştur.

İkincisi ise, yerel turizm idarelerinin EDEN hakkında yapacağı tanıtım faaliyetlerini desteklemek ve EDEN ödülü kazanan turizm noktalarının tanıtımına destek olmak amacıyla çağrıya çıkılmıştır. Mevcut çağrı birinci tür çağrıdır.

Çağrının teması “turizm ve yerel gastronomi” olarak belirlenmiştir. Bu çağrıya, temaya ilişkin mükemmeliyet destinasyonlarını belirleyecek yarışma düzenlemeye aday ülke organizasyonlarının teklif sunması beklenmektedir.

Çağrı için son başvuru tarihi 5 Ağustos 2014’tür. Başvuru sahiplerine Eylül ayında bilgi verilecek, Ekim’de hibe anlaşmaları imzalanacak, Kasım’da ise projeler başlatılacaktır.

Toplam bütçe 750.000€ olup, proje başına 50.000€ hibe desteği sağlanacaktır.

Başvuru sahibinin, ülkedeki turizmle ilgili yasal bir kurum olması gerekmektedir. Bunun yanında organizasyonun mahalli birimleri de teklif sunabilecektir. Her ülkeden yalnızca bir adet proje kabul edilecektir.

Çağrı içeriğine yönelik her türlü soruyu Bu e-posta adresini spambotlara karşı korumak için JavaScript desteğini açmalısınız e-posta adresine yönlendirebilirsiniz.

Detaylı bilgi almak ve ilgili dokümanlara ulaşmak için lütfen tıklayınız.

 
 • Ana sayfa
 • KOBİ Tanımı
  Şirket İşlemleri
  İzinler
  Vergiler
  Çalışma ve Sosyal Güvenlik
  Destek ve Teşvikler
  Finansa Erişim
  Kalite ve Belgelendirme
  Dış Tic. Taşımacılık & Lojistik
  İş Geliştirme
  KOBİ'lere Yönelik AB Bilgileri
  Ar-Ge ve İnovasyon
  KOBİ’lere Yararlı Bilgiler
  Bilgi Bankası

  Yasal Uyarı

  Şu an sitede

  Şu anda 58 ziyaretçi çevrimiçi