HaberlerKOBİ HaberlerCOSME Programı Kapsamında Genç Girişimciler İçin Erasmus Çağrısı

COSME Programı Kapsamında Genç Girişimciler İçin Erasmus Çağrısı

alt

Avrupa Birliği tarafından 2014-2020 yıllarını kapsayan ve kısaca COSME(İşletmelerin ve KOBİ’lerin Rekabet Edebilirliği Programı) olarak adlandırılan yeni bir program ortaya konulmuştur.  “Genç Girişimciler için Erasmus” kapsamında, girişimler arasında kurulacak olan işbirliklerine yönelik projeler desteklenecektir.

 

 

 

Çağrının amacı, program kapsamında katılımcı ülkelerdeki yeni kurulan girişimler ve tecrübeli girişimciler için yerel bağlantı noktası görevini yürütecek olan mevcut “Aracı Kuruluş” ağını güçlendirmek ve genişletmektir. Aracı Kuruluşlar, programdan faydalanacak olan girişimcileri seçecek ve faaliyet alanlarına ilişkin işyerlerinde deneyim kazanmalarına yardımcı olacaklardır.

Avrupa Birliği Finansmanı

·         Çağrı kapsamında kullanılabilir AB finansmanı, 4.120.000€

·         Bir projeye sağlanacak maksimum hibe miktarı 500.000€

Bu çağrı kapsamında 8 ila 10 projenin fonlanabileceği beklenmektedir.

Seçilebilirlik

Çağrı Kapsamında yapılacak olan başvurular tüzel kişilikler tarafından yapılacak olup, programı uygulamaya talip konsorsiyumlar arasından seçim yapılacaktır. Konsorsiyumlar en az 4 farklı katılımcı ülkeye ait en az 5 bağımsız yasal birimden oluşacaktır.

Tekliflerin Sunulması

Teklifler, sadece elektronik olarak 17 Temmuz 2014 saat 17.00’ye(Brüksel saatiyle) kadar sunulacaktır. Takip eden günlerde, http://ec.europa.eu/easme/eye_en.htm web adresinde Katılımcı Portalına giriş imkânı tanıyan bir link yayınlanacaktır.

Potansiyel başvuru sahipleri, çağrı içeriğine yönelik sorularını e-posta ile İngilizce olarak  Bu e-posta adresini spambotlara karşı korumak için JavaScript desteğini açmalısınız   adresine yöneltebilirler.

Başvuru yapacaklar daha fazla bilgiye “Erasmus for Young Entrepreneurs” web sitesinden (http://www.erasmus-entrepreneurs.eu/index.php)  erişilebilir.

Çağrı hakkında detaylı bilgi almak için lütfen tıklayınız.

 
 • Ana sayfa
 • KOBİ Tanımı
  Şirket İşlemleri
  İzinler
  Vergiler
  Çalışma ve Sosyal Güvenlik
  Destek ve Teşvikler
  Finansa Erişim
  Kalite ve Belgelendirme
  Dış Tic. Taşımacılık & Lojistik
  İş Geliştirme
  KOBİ'lere Yönelik AB Bilgileri
  Ar-Ge ve İnovasyon
  KOBİ’lere Yararlı Bilgiler
  Bilgi Bankası

  Yasal Uyarı

  Şu an sitede

  Şu anda 65 ziyaretçi çevrimiçi