HaberlerKOBİ HaberlerDevlet Destekleri Bilgi Sistemine Veri Aktarılması Hakkında Yönetmelik Yayınlandı

Devlet Destekleri Bilgi Sistemine Veri Aktarılması Hakkında Yönetmelik Yayınlandı

alt

Devlet Destekleri Bilgi Sistemine Veri Aktarılmasına İlişkin Yönetmelik 30.05.2014 tarih ve 29015 sayılı Resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi.

 

 

 

 

Yönetmelik, kamu tarafından doğrudan veya kamu kaynaklarını kullanarak başka bir kurum veya kuruluş aracılığıyla firmalara herhangi bir şekilde mali fayda sağlayan destekleri kapsamaktadır.

Bu yönetmelik kapsamında desteklerin izlenmesi, desteklere ilişkin her türlü kayıt ve verilerin elektronik ortamda DDBS’ye aktarılması amaçlanmaktadır.

Verilerin Nitelikleri ve Aktarılması

DDBS’ye aktarılacak destekleri ve bu desteklere ilişkin veriler Hazine Müsteşarlığı tarafından belirlenmektedir. DDBS’ye veri aktaracak kurum ve kuruluşlar ile desteklere ilişkin liste her yılın Ocak ayında Hazine Müsteşarlığın internet sitesinden ilan edilecektir ancak ilk liste Yönetmeliğin yayın tarihinden itibaren bir ay içerisinde ilan edilecektir. İlan edilecek olan ilk listede yer alan kurum ve kuruluşlar verilerini, listenin ilan edildiği tarihten sonraki verileri kapsayacak şekilde 2015 yılının Ocak ayının son iş gününe kadar DDBS’ye aktarmaları gerekmektedir.

KOBİ’lere verilen destekler bu yönetmelikle birlikte kamu tarafından izlenebilecek, söz konusu desteklerin etkisinin artırılmasına yönelik veriler toplanabilecektir.

İlgili yönetmelik için lütfen tıklayınız.

 
 • Ana sayfa
 • KOBİ Tanımı
  Şirket İşlemleri
  İzinler
  Vergiler
  Çalışma ve Sosyal Güvenlik
  Destek ve Teşvikler
  Finansa Erişim
  Kalite ve Belgelendirme
  Dış Tic. Taşımacılık & Lojistik
  İş Geliştirme
  KOBİ'lere Yönelik AB Bilgileri
  Ar-Ge ve İnovasyon
  KOBİ’lere Yararlı Bilgiler
  Bilgi Bankası

  Yasal Uyarı

  Şu an sitede

  Şu anda 65 ziyaretçi çevrimiçi