HaberlerKOBİ Haberler6. Avrupa KOBİ Haftası

6. Avrupa KOBİ Haftası

alt

Avrupa KOBİ Haftası, Avrupa Komisyonu’nun 2009 yılında 37 ülkede KOBİ’lere yönelik olarak eş zamanlı faaliyetler gerçekleştirilmesi için başlattığı bir inisiyatiftir. 6. Avrupa KOBİ Haftası 29 Eylül – 5 Ekim 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

 

 

 

Avrupa Komisyonu’nun, 2009 yılında 37 ülkede KOBİ’lere yönelik olarak eş zamanlı faaliyetler gerçekleştirilmesi için başlattığı Avrupa KOBİ Haftası inisiyatifi kapsamında oluşturulan çalışma grubunda KOSGEB kamuyu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ise özel sektörü temsilen Ulusal Koordinatör olarak görev almaktadır.


Avrupa KOBİ Haftasının amaçları:
- AB, ulusal, bölgesel ve yerel yetkililerin, mikro, küçük ve orta ölçekli işletmelere yönelik desteklerine ilişkin bilgi sağlamak;
- İnsanların ve özellikle gençlerin girişimciliği kariyer seçeneği olarak dikkate alması yönünde desteklemek;
- Avrupa’nın refahına, mesleklerine, yenilik ve rekabetçiliğine katkıları yönünde girişimcilere farkındalık kazandırmaktır.


6. Avrupa KOBİ Haftası
6. Avrupa KOBİ Haftası 29 Eylül – 5 Ekim 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.


Belirtilen tarihlerin yanı sıra Nisan ayı başından yıl sonuna kadar; Avrupa Birliği destekleri, ulusal destekler ve girişimcilik konuları başta olmak üzere KOBİ’lere yönelik tüm konularda gerçekleştirilecek olan seminer, konferans, eğitim, fuar vb. organizasyonlara Avrupa KOBİ Haftası şemsiyesinde yer verilecektir.


Kimler Faaliyet Düzenleyebilir?
KOBİ’lere hizmet sunan tüm kamu veya özel sektör kurum/kuruluşları ve oda/borsalar KOBİ’lere yönelik düzenledikleri faaliyetleri Avrupa KOBİ Haftası kapsamına alabilecektir.


Nasıl Başvuru Yapılır?
Avrupa KOBİ Haftası kapsamında yapılması öngörülen faaliyetlerin http://kobi.tobb.org.tr/akh adresinde yer alan forma işlenmesi gerekmektedir. Faaliyetlerin gerçekleşme tarihinden en az 1 ay önce sisteme kayıt edilmesi önem taşımaktadır.

 

Not: KOBİ Haftası kapsamında yapılan faaliyetler için mali destek sağlanmayacaktır fakat yapılan faaliyetler kurum/kuruluşların Avrupa Komisyonu nezdinde görünürlüğünü artıracak ve referans niteliği taşıyacaktır. Avrupa KOBİ Haftası internet sitesine ulaşmak için http://ec.europa.eu/enterprise/initiatives/sme-week/index_tr.htm adresini ziyaret ediniz.

 
 • Ana sayfa
 • KOBİ Tanımı
  Şirket İşlemleri
  İzinler
  Vergiler
  Çalışma ve Sosyal Güvenlik
  Destek ve Teşvikler
  Finansa Erişim
  Kalite ve Belgelendirme
  Dış Tic. Taşımacılık & Lojistik
  İş Geliştirme
  KOBİ'lere Yönelik AB Bilgileri
  Ar-Ge ve İnovasyon
  KOBİ’lere Yararlı Bilgiler
  Bilgi Bankası

  Yasal Uyarı

  Şu an sitede

  Şu anda 53 ziyaretçi çevrimiçi