HaberlerKOBİ HaberlerTrabzon İnovasyon ve Biyoteknoloji Merkezi Protokolü İmzalandı

Trabzon İnovasyon ve Biyoteknoloji Merkezi Protokolü İmzalandı

alt

Trabzon’da Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası ve Trabzon Ticaret Borsası işbirliğiyle Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı desteğiyle kurulması planlanan İnovasyon ve Biyoteknoloji Merkezi’nin protokolü imzalandı.

 

 

 

 

Toplamda 15 milyon TL. maliyeti olan İnovasyon ve Biyoteknoloji Merkezi’nin imza törenine, Trabzon Valisi Abdil Celil Öz ,TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, TTSO Başkanı Suat Hacısalihoğlu, Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) Genel Sekreteri Çetin Oktay Kaldırım, Ticaret Borsası Başkanı Şükrü Güngör Köleoğlu, Of Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erdal Saral katıldı.

İnovasyon ve Teknoloji Merkezi, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin 10 milyon TL.,Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın güdümlü proje desteği kapsamında 3 milyon 750 bin TL., TTSO ve Ticaret Borsası tarafından 1 Milyon 250 bin TL desteğiyle kuruluyor.

İmza töreninde, inovasyon merkezinin Karadeniz insanının zekasının kazanca dönüşeceği bir yer olduğunu söyleyen TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu ise, “TOBB olarak Trabzon Ticaret ve Sanayi Odamızın, Ticaret Borsamızın, Of Ticaret ve Sanayi Odamızın talepleri doğrultusunda Trabzon’a İnovasyon ve Biyotenoloji Merkezi inşa edeceğiz. Biraz sonra bu hayırlı işin protokolünü hep beraber imzalayacağız. Özellikle bu kararların alınmasında katkı sağlayayan yerel idarecilerimize, valimize, kalkınma ajansımıza, rektörümüze, oda ve borsa başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Bazen inovasyon merkezinin ne olduğunu soruyorlar. Karadeniz’in müthiş zekasının kazanca dönüştüğü bir yer aslında. Bizim Trabzon’umuzda da bu zeka var. Bunun yatırıma dönüştüğü bir yer haline gelecek. Eğer herhangi bir kişinin bir fikri, yapacağı bir şey varsa buna her türlü imkan sağlanacak. Altı ayda şirketini kurup fatura kesebilecek duruma gelecek. Bu merkezde özellikle fikirler kuluçkaya yatacak. Buranın altyapısını karşılayacağız. Özellikle inovatif ürünlerin, yeni ve teknolojik ürünlerin, Türkiye'nin artık katma değeri yüksek ürünlerini dünyaya, hizmete sunuyor olması gerekiyor. Bunların olacağı en önemli merkezlerden bir tanesi İnovasyon merkezi olacak. Üniversite bu işin olmazsa olmazıdır. Bu kapsamda Trabzon’umuza bu hayırlı eseri kazandırmaktan dolayı büyük bir heyecan içindeyiz" dedi.

 
 • Ana sayfa
 • KOBİ Tanımı
  Şirket İşlemleri
  İzinler
  Vergiler
  Çalışma ve Sosyal Güvenlik
  Destek ve Teşvikler
  Finansa Erişim
  Kalite ve Belgelendirme
  Dış Tic. Taşımacılık & Lojistik
  İş Geliştirme
  KOBİ'lere Yönelik AB Bilgileri
  Ar-Ge ve İnovasyon
  KOBİ’lere Yararlı Bilgiler
  Bilgi Bankası

  Yasal Uyarı

  Şu an sitede

  Şu anda 65 ziyaretçi çevrimiçi