HaberlerKOBİ HaberlerSEVESO II Bilgilendirme Semineri

SEVESO II Bilgilendirme Semineri

alt

SEVESO II Direktifi çerçevesinde çıkarılan “Büyük Endüstriyel Kazaların Önlenmesi ve Etkilerinin Azaltılması Hakkında Yönetmelik” kapsamında 2014 yılında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yapılacak pilot denetimler hakkında 26 Şubat 2014 tarihinde TOBB Konferans Salonu'nda bilgilendirme semineri gerçekleştirilecektir.

 

 

 

 

SEVESO II Direktifi; insanlar ve çevre üzerindeki olası kazaların tehlikelerini en aza indirmek ve tehlikeli maddeleri içeren kuruluşlardaki büyük endüstriyel kazaları önlemek için en yüksek seviyede etkin ve sürekli korumayı başarmak üzere alınması gereken tedbirleri tanımlamayı amaçlamaktadır.

Söz konusu direktif doğrultusunda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından 30 Aralık 2013 tarihinde “Büyük Endüstriyel Kazaların Önlenmesi ve Etkilerinin Azaltılması Hakkında Yönetmelik” Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

Yönetmelik kapsamındaki denetimler 2016 yılında başlayacak olup, 2014 yılında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından pilot denetimler gerçekleştirilecektir.

Söz konusu denetimlere ilişkin bilgilendirme semineri 26 Şubat 2014 tarihinde saat 14:00'da TOBB Konferans Salonu'nda gerçekleştirilecektir.

Program için lütfen tıklayınız.

Programa katılmak isteyenlerin en geç 21 Şubat 2014 tarihine kadar Bu e-posta adresini spambotlara karşı korumak için JavaScript desteğini açmalısınız adresine katılım teyidi göndermesi gerekmektedir.

NOT: “Soru-Cevap Bölümü” için öngörülen soruların önceden hazırlanması gerekmektedir.

 

 
 • Ana sayfa
 • KOBİ Tanımı
  Şirket İşlemleri
  İzinler
  Vergiler
  Çalışma ve Sosyal Güvenlik
  Destek ve Teşvikler
  Finansa Erişim
  Kalite ve Belgelendirme
  Dış Tic. Taşımacılık & Lojistik
  İş Geliştirme
  KOBİ'lere Yönelik AB Bilgileri
  Ar-Ge ve İnovasyon
  KOBİ’lere Yararlı Bilgiler
  Bilgi Bankası

  Yasal Uyarı

  Şu an sitede

  Şu anda 84 ziyaretçi çevrimiçi