HaberlerKOBİ HaberlerKırsal Kalkınma Programı (IPARD) 12. Teklif Çağrısı Açıklandı

Kırsal Kalkınma Programı (IPARD) 12. Teklif Çağrısı Açıklandı

alt

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) tarafından tarımsal ve kırsal kalkınmanın sağlanması amacıyla uygulanan Kırsal Kalkınma Programı (IPARD)  12. Dönem Başvuru Çağrısı yayınlanmıştır.

 

 

 

Tarımsal işletmelerin yeninden yapılandırılması, tarım ve balıkçılık ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanması, kırsal ekonomik faaliyetlerin çeşitlendirilmesi ve geliştirilmesine yönelik yatırımların desteklenmesi amacıyla Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) tarafından dönemler itibariyle uygulanan Kırsal Kalkınma (IPARD) Programı 12. Dönem başvuru çağrısı açılmıştır.

Belirlenen öncelikler doğrultusunda, 42 ilde hazırlanacak projelere toplam 488.772.128 Avroluk hibe desteği sağlanacaktır.

-Öncelik Ekseni 1: Ortak Tarım Politikası ve gıda güvenliği, veterinerlik ve bitki sağlığı ile ilgili alanlara ilişkin Topluluk standartlarının uygulanması ve tarım sektörünün sürdürülebilir adaptasyonuna katkı sağlanması.

-Öncelik Ekseni 2: Tarım-çevre tedbirlerinin ve yerel kırsal kalkınma stratejilerinin uygulanması için hazırlık niteliğinde faaliyetlere katkı sağlanması

-Öncelik Ekseni 3: Kırsal ekonominin gelişimini destekleyerek, kırsal alanların sürdürülebilir kalkınmasına katkı sağlanması.

Çağrı kapsamında hibe desteği talep edecek projelerin yatırım süreleri 2 taksiti geçmemeli, yatırım süresi ise 5 ayı geçmemelidir.

Son başvuru tarihi 10 Mart 2014 olup, detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

 
 • Ana sayfa
 • KOBİ Tanımı
  Şirket İşlemleri
  İzinler
  Vergiler
  Çalışma ve Sosyal Güvenlik
  Destek ve Teşvikler
  Finansa Erişim
  Kalite ve Belgelendirme
  Dış Tic. Taşımacılık & Lojistik
  İş Geliştirme
  KOBİ'lere Yönelik AB Bilgileri
  Ar-Ge ve İnovasyon
  KOBİ’lere Yararlı Bilgiler
  Bilgi Bankası

  Yasal Uyarı

  Şu an sitede

  Şu anda 63 ziyaretçi çevrimiçi