HaberlerKOBİ HaberlerSerhat Kalkınma Ajansı’ndan 3 yeni destek programı

Serhat Kalkınma Ajansı’ndan 3 yeni destek programı

altAğrı, Ardahan, Iğdır ve Kars illerinin bulunduğu bölgede faaliyet gösteren Serhat Kalkınma Ajansı, İktisadi Gelişme Mali Destek Programı, Örnek Büyükbaş Hayvancılık İşletmelerinin Geliştirilmesi Mali Destek Programı ve Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında proje başvurularının sunulması için 26 Aralık 2013 tarihi itibari ile 2014 yılı teklif çağrısını başlatmıştır.

 

 

 

Kar amacı güden başvuru sahipleri için ilan edilen İktisadi Gelişme Mali Destek Programı’nın amacı, bölgeye özgü ürünlerin ekonomiye kazandırılması, bölgede kümelenme potansiyeli arz eden sektörlerde rekabet gücünün arttırılması, teknoloji kullanımı ve yenilikçi uygulamaların yaygınlaştırılması yoluyla ihracat ve markalaşma potansiyelinin yükseltilmesidir. Programın toplam bütçesi 5.000.000 TL’dir.

Kar amacı güden başvuru sahipleri için ilan edilen “Örnek Büyükbaş Hayvancılık İşletmelerinin Geliştirilmesi Mali Destek Programı”nın amacı, bölgede örnek teşkil edecek büyükbaş hayvancılık işletmelerinin yaygınlaştırılması yoluyla süt sığırcılığı sektöründe kümelenmenin desteklenmesi ve sektörün rekabet edebilirliğinin geliştirilmesidir. Programın toplam bütçesi 2.000.000 TL’dir.

Kar amacı gütmeyen başvuru sahipleri için ilan edilen “Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı”nın amacı, bölgede tarım,  turizm ve imalat sektörlerinin ihtiyaç duyduğu altyapıların inşa edilmesi ve iyileştirilmesi yolu ile çalışma ve yatırım koşullarının iyileştirilmesine ve sürdürülebilir ekonomik büyüme ve sosyal kalkınmaya katkıda bulunmaktır. Programın toplam bütçesi 5.000.000 (beş milyon) TL’dir.

2014 yılı mali destek programları için son başvuru tarihi 28 Şubat 2014’tür.

Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

 
 • Ana sayfa
 • KOBİ Tanımı
  Şirket İşlemleri
  İzinler
  Vergiler
  Çalışma ve Sosyal Güvenlik
  Destek ve Teşvikler
  Finansa Erişim
  Kalite ve Belgelendirme
  Dış Tic. Taşımacılık & Lojistik
  İş Geliştirme
  KOBİ'lere Yönelik AB Bilgileri
  Ar-Ge ve İnovasyon
  KOBİ’lere Yararlı Bilgiler
  Bilgi Bankası

  Yasal Uyarı

  Şu an sitede

  Şu anda 132 ziyaretçi çevrimiçi