HaberlerKOBİ HaberlerOrtak Teknolojik Girişimler - ENIAC 2013 Yılı İlk Çağrısı Yayınlandı

Ortak Teknolojik Girişimler - ENIAC 2013 Yılı İlk Çağrısı Yayınlandı

7. Çerçeve Programı Ortak teknoloji Girişimlerinden olan ve nanoelektronik alanına yoğunlaşmış Ar-Ge projelerinin desteklendiği ENIAC Ortak Teknoloji Girişimi 2013 yılı ilk çağrısı yayınlanmıştır.

 

 

 

 

ENIAC Ortak Teknoloji Girişimi AB Üye ülkeler, katılımcı ülkeler ve ENIAC üye ülkelerini bir araya getirerek nanoelektronik alanına odaklanan bir kamu-özel sektör ortaklığıdır. 
Çağrı ile bilgi iletişim teknolojileri, bilgisayar, sağlık, enerji, çevre yönetimi, güvenlik, eğlence gibi alanlarda yüksek teknolojili uygulamalar ile nanoelektronik Ar-Ge projelerinin desteklenmesi amaçlanmaktadır. 


Projelerde ana aktivite olarak araştırma ve geliştirme aktiviteleri desteklenecektir. Ayrıca potansiyel olarak avantajlı ancak direk olarak ticarileştirilemeyen yeni prototiplerin üretimini içeren demonstrasyon ve deneysel geliştirme aktiviteler ve proje kapsamında gerçekleştirilen yönetim aktiviteleri desteklenecektir.

Nanoelektronik alanında Ar-Ge projelerinin destekleneceği çağrıya ENIAC üye ülkeler ve AB üye ve katılımcı ülkeler başvuruda bulunabilmektedir. ENIAC üye ülkeler kendi ulusal mevzuatlarına göre desteklenirken ENIAC üyesi olmayan Türkiye’den kuruluşlar 7. Çerçeve Programı mevzuatına göre desteklenecektir.

Bu destekten yararlanabilecek kurum ve kuruluşlar;

·         Üniversiteler, 

·         KOBİ ve Büyük İşletmeler,

·         Bölgesel ve Yerel Kurumlar,

·         Sanayi Kuruluşları, 

·         KOBİ Birlikleri,

·         Araştırma Enstitüleri,

·         Sivil Toplum Kuruluşları,

·         Uluslararası Organizasyonlar

Toplam bütçesi 50.220.000 Avro olan bu projede destekler için herhangi bir limit bulunmamaktadır. Gerçekleştirilecek faaliyete bağlı olarak %50 ila %100 arasında hibe verilecektir. Çağrının son başvuru tarihi 23 Mayıs 2013 olarak belirlenmiştir.

 

Destek ile ilgili daha detaylı bilgi almak için tıklayınız.

 
 • Ana sayfa
 • KOBİ Tanımı
  Şirket İşlemleri
  İzinler
  Vergiler
  Çalışma ve Sosyal Güvenlik
  Destek ve Teşvikler
  Finansa Erişim
  Kalite ve Belgelendirme
  Dış Tic. Taşımacılık & Lojistik
  İş Geliştirme
  KOBİ'lere Yönelik AB Bilgileri
  Ar-Ge ve İnovasyon
  KOBİ’lere Yararlı Bilgiler
  Bilgi Bankası

  Yasal Uyarı

  Şu an sitede

  Şu anda 41 ziyaretçi çevrimiçi