HaberlerKOBİ HaberlerÜniversite - Sanayi İşbirliği Destek Programı (TÜBİTAK 1505)

Üniversite - Sanayi İşbirliği Destek Programı (TÜBİTAK 1505)

alt

Üniversite Sanayi İşbirliği Destek Programının amacı, araştırma kurumlarındaki, bilgi birikimi ve teknolojinin, Türkiye’de yerleşik ve proje sonuçlarını Türkiye’de uygulamayı taahhüt eden kuruluşların ihtiyaçları doğrultusunda, ürüne ya da sürece dönüştürülerek sanayiye aktarılması yoluyla ticarileşmesine katkı sağlamaktır.

 

 

 

Bu program; yeni bir ürünün üretilmesi, mevcut bir ürünün geliştirilmesi ve maliyet düşürücü nitelikteki yeni teknik ve teknolojilerinin geliştirilmesi konularındaki projeleri kapsar.

Küçük ve Orta büyüklükteki işletmelerin müşteri kuruluş, üniversite/kamu araştırma kurumlarının ise yürütücü kuruluş olarak ortak başvurması gereken program için verilecek “Fizibilite Projesi Desteği” ne başvurular 1 Şubat 2013 tarihinden, son başvuru tarihi olmaksızın başvurulabilir.

Program kapsamındaki projelere sağlanacak olan destek miktarı projenin niteliğine göre belirlenecek ve bütçenin %75 ‘i TÜBİTAK, geriye kalan % 25 ‘i ise KOBİ tarafından karşılanmaktadır. Proje bütçesi için üst sınır 1.000.000 TL ve proje destek süresi en az fazla 24 ay olarak belirlenmiştir. 

Detaylı bilgi için Tübitak 1505 Üniversite – Sanayi İşbirliği Destek Programı Uygulama Esaslarını inceleyiniz.

 
 • Ana sayfa
 • KOBİ Tanımı
  Şirket İşlemleri
  İzinler
  Vergiler
  Çalışma ve Sosyal Güvenlik
  Destek ve Teşvikler
  Finansa Erişim
  Kalite ve Belgelendirme
  Dış Tic. Taşımacılık & Lojistik
  İş Geliştirme
  KOBİ'lere Yönelik AB Bilgileri
  Ar-Ge ve İnovasyon
  KOBİ’lere Yararlı Bilgiler
  Bilgi Bankası

  Yasal Uyarı

  Şu an sitede

  Şu anda 74 ziyaretçi çevrimiçi