HaberlerKOBİ HaberlerSerhat Kalkınma Ajansı KOBİ'lere Yönelik Mali Destek Programları

Serhat Kalkınma Ajansı KOBİ'lere Yönelik Mali Destek Programları

alt

 

Ağrı, Ardahan ,Kars ve Iğdır illerinde faaliyet gösteren Serhat Kalkınma Ajansı tarafından 2013 yılı KOBİ’lere Yönelik Mali Destek Programları  kapsamında uygun proje başvurularının kendisine sunulması amacıyla ilana çıkmış bulunmaktadır. Aşağıda belirtilen mali destek programları 08 Şubat 2013 Saat 19:00 itibariyle başvurular sona ermektedir.

 

 

 

1. İktisadi Gelişme Mali Destek Programı-3:Bölge için önem arz eden gelişme potansiyeli yüksek tarıma dayalı sanayi, turizm ve imalat sektörlerin rekabet edebilirliklerini arttırmak amaçlanmaktadır. Programın bütçesi 10.000.000 TL olup, proje kapsamında belirlenen destek, projenin toplam maliyetinin %25'inden az ve %50’sinden fazla olamayacak ölçüde sınırlandırılmaktadır. Gerçek kişiler, KOBİ’ler ve kar amacı güden üretim kooperatifleri asgari 3 aylık, azami ise 9 aylık projeler ile uygun başvuru sahipleridir.

 

Programın öncelikleri ve diğer dökümanlar için lütfen tıklayınız.

 

2. Örnek Büyükbaş Hayvancılık İşletmelerinin Geliştirilmesi Mali Destek Programı-2 : Bölgede büyükbaş hayvancılık işletmelerinin yaygınlaştırılması   yoluyla sektörün güçlendirilmesi ve rekabet edebilirliğinin geliştirilmesi amaçlanmaktadır. Programın toplam bütçesi 3.000.000 TL olup, asgari destek tutarı 25.000 TL, azami destek tutarı ise 250.000 TL ile sınırlandırılmıştır. Proje kapsamında belirlenen destek, projenin toplam maliyetinin %25'inden az, %50'sinden fazla olamaz. Projeler, asgari 3 aylık, azami ise 9 aylık süreler ile sınırlandırılmıştır. Gerçek kişiler ve KOBİ’ler uygun başvuru sahipleridir.

 

Programın öncelikleri ve diğer dökümanlar için lütfen tıklayınız.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 • Ana sayfa
 • KOBİ Tanımı
  Şirket İşlemleri
  İzinler
  Vergiler
  Çalışma ve Sosyal Güvenlik
  Destek ve Teşvikler
  Finansa Erişim
  Kalite ve Belgelendirme
  Dış Tic. Taşımacılık & Lojistik
  İş Geliştirme
  KOBİ'lere Yönelik AB Bilgileri
  Ar-Ge ve İnovasyon
  KOBİ’lere Yararlı Bilgiler
  Bilgi Bankası

  Yasal Uyarı

  Şu an sitede

  Şu anda 67 ziyaretçi çevrimiçi