HaberlerKOBİ HaberlerKOSGEB ve ESDER Protokolü

KOSGEB ve ESDER Protokolü

alt

KOSGEB ile Esnaf ve Sanatkarlar Derneği (ESDER) arasında 09 Ocak 2013 tarihinde “ Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi İşbirliği Protokolü” imzalandı. İmzalanan protokol ile KOSGEB desteklerinin Esnaf ve Sanatkarlar Derneği’nin (ESDER) şubesi bulunan il ve ilçelerde Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi verilmesi ve bu eğitimlerden mezun olarak kendi işini kuran girişimcilerin ve KOBİ’lerin KOSGEB Yeni  Girişimci Desteğine başvurabilmeleri hedefleniyor.

 

İmzalanan protokol kapsamında, kendi işini kurmak isteyen girişimcilerin KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerinden yararlanması ve bu eğitimleri tamamlayarak eğitime katıldığını belgeleyen, iş planı KOSGEB tarafından kabul edilen ve kendi işini kuran esnaf ve sanatkârlara 30.000 TL’si geri ödemesiz, 70.000 TL’si de geri ödemeli olmak üzere toplam 100.000 TL limitli “KOSGEB Yeni Girişimci Desteği” kullandırılacaktır.

Yeni nesil KOBİ'lerin kurulması için üniversiteler, sivil toplum kuruluşları ve esnaf odalarıyla da işbirlikleri yaptıklarını kaydeden Kaplan, bu kapsamda ESDER ile imzaladıkları bu protokolü çok önemsediklerini dile getirdi.

Konu hakkında detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

 
 • Ana sayfa
 • KOBİ Tanımı
  Şirket İşlemleri
  İzinler
  Vergiler
  Çalışma ve Sosyal Güvenlik
  Destek ve Teşvikler
  Finansa Erişim
  Kalite ve Belgelendirme
  Dış Tic. Taşımacılık & Lojistik
  İş Geliştirme
  KOBİ'lere Yönelik AB Bilgileri
  Ar-Ge ve İnovasyon
  KOBİ’lere Yararlı Bilgiler
  Bilgi Bankası

  Yasal Uyarı

  Şu an sitede

  Şu anda 75 ziyaretçi çevrimiçi