HaberlerKOBİ HaberlerOtomotiv Sektöründe 2. Ar-Ge Proje Pazarı ve Tasarım Yarışması

Otomotiv Sektöründe 2. Ar-Ge Proje Pazarı ve Tasarım Yarışması

alt

Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçılar Birliği tarafından organize edilen T.C. Ekonomi Bakanlığı, Türkiye İhracatçılar Meclisi ve üniversitelerin ilgili fakülteleri koordinatörlüğünde gerçekleştirilen, “Otomotiv Sektöründe 2. Ar-Ge Proje Pazarı ve Tasarım Yarışması” 17-18 Nisan 2013 tarihleri arasında Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi, Bursa’da iki temel faaliyet gerçekleştirilecektir.

Türkiye Otomotiv Sektörü’nün gelecek vizyonunun temel taşı olarak kabul edilen “2013 Türkiye Otomotiv Sektöründe 2. Ar-Ge Proje Pazarı ve Tasarım Yarışması Etkinliği” Bursa’da iki günlük program dahilinde iki ayrı etkinlik şeklinde gerçekleştirilecektir. 2 Gün boyunca, hem tasarımcılar hem de Türkiye’de yerleşik üniversitelerin akademisyen ve araştırmacıları, araştırma enstitüleri, teknoparklar ve önemli ar-ge merkezleri çalışanları ile ar-ge projesi yapmak isteyen sanayi kuruluşlarının temsilcileri,  sanayiye uygulanabilir doktora ve yüksek lisans tezi formatında hazırladıkları “Ar-Ge Proje Önerileri”ni, ihracatçı ve sanayicilere fuaye alanındaki panolarda karşılıklı görüşmelerine imkan verecek şekilde sunacaktır.

Davetliler:

Proje Pazarı akademisyenler, araştırmacılar, sanayiciler ve sektör profesyonellerine yönelik olarak düzenlenirken, Tasarım Yarışması ülke genelindeki otomotiv sektörü ile ilgili tüm komponent (otomotiv aksam ve parçaları) tasarımcıları ile üniversitelerin ilgili fakültelerinde okuyan öğrencilere yönelik düzenlenmektedir.

 

Etkinlikler:

1.Gün etkinliği Proje Pazarına yönelik planlanmakta olup,  sergilenmeye değer görülen eserlerin ziyareti gerçekleştirileceği yine aynı gün eşzamanlı konferans ve eğitimlerin verileceği bir etkinliktir.  2.Gün etkinliği Tasarım Yarışmasına yönelik düzenlenecek olup, etkinlik dâhilinde eğitim ve Konferanslar devam edecek olup, Ödül Töreninin de bugünkü organizasyon dâhilinde düzenlenmesi planlanmaktadır.

 

 

Etkinlik Kapsamında Verilecek Ödüller

Proje Tasarım Yarışması

alt

Proje Pazarı

alt

 

Yarışma başvuru formu ve detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

 

 
 • Ana sayfa
 • KOBİ Tanımı
  Şirket İşlemleri
  İzinler
  Vergiler
  Çalışma ve Sosyal Güvenlik
  Destek ve Teşvikler
  Finansa Erişim
  Kalite ve Belgelendirme
  Dış Tic. Taşımacılık & Lojistik
  İş Geliştirme
  KOBİ'lere Yönelik AB Bilgileri
  Ar-Ge ve İnovasyon
  KOBİ’lere Yararlı Bilgiler
  Bilgi Bankası

  Yasal Uyarı

  Şu an sitede

  Şu anda 52 ziyaretçi çevrimiçi