HaberlerKOBİ HaberlerGüney Marmara Kalkınma Ajansı KOBİ’ler için Mali Destek Programları

Güney Marmara Kalkınma Ajansı KOBİ’ler için Mali Destek Programları

alt

Balıkesir, ÇanakkaleBölgesinde kurulan Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) tarafından uygulanan Tarıma Dayalı Sanayinin Geliştirilmesi ve Turizmde Rekabetçiliğin Arttırılması hususundaki projelere dair Mali Destek Programlarını açıkladı.

 

 

Tarıma Dayalı Sanayinin GeliştirilmesiProgramının amacı;Güney Marmara Bölgesi´nde faaliyet gösteren tarıma dayalı sanayi işletmelerinin ve kuruluşların bölgesel, ulusal ve uluslararası rekabet edebilirliklerinin artırılmasına ve çevresel sürdürülebilirliğe katkı sağlamaktır.6 milyon bütçe ayrılan  çağrı kapsamında; KOBİ´ler, Kooperatifler, Birlikler ve Ticaret Borsaları tarafından sunulacak projelere sağlanacak hibe desteğinin 450.000 TL’ye kadar uygulanması ön görülmüştür. Proje teklifleri için son teslim tarihi ve zamanı 15 Şubat 2013 saat 17:00 olarak belirlenmiştir.

Turizmde Rekabetçiliğin Arttırılması Mali Destek Programının kapsamı, bölgeye gelen turistlerin ortalama konaklama sürelerinin ve turizmden elde edilen gelirin artırılarak bölgenin turizm potansiyelinin harekete geçirilmesine katkı sağlamak olarak belirlendi. 5 Milyon TL bütçeye sahip destek programından kamu kurumları, yerel yönetimler, üniversiteler, sivil toplum örgütleri ve KOBİ’ler yararlanabilecek. Asgari 50 bin TL, azami ise 450 bin TL destek sağlanan Turizmde Rekabetçiliğin Artırılması Mali Destek Programı  için proje teklif tarihi 15 Şubat 2013 saat 17:00’de sona erecektir.

Bilgilendirme toplantıları ve detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

 
 • Ana sayfa
 • KOBİ Tanımı
  Şirket İşlemleri
  İzinler
  Vergiler
  Çalışma ve Sosyal Güvenlik
  Destek ve Teşvikler
  Finansa Erişim
  Kalite ve Belgelendirme
  Dış Tic. Taşımacılık & Lojistik
  İş Geliştirme
  KOBİ'lere Yönelik AB Bilgileri
  Ar-Ge ve İnovasyon
  KOBİ’lere Yararlı Bilgiler
  Bilgi Bankası

  Yasal Uyarı

  Şu an sitede

  Şu anda 54 ziyaretçi çevrimiçi