HaberlerKOBİ HaberlerYeni Teşvik Sisteminde 6. Bölge Destek ve Muafiyet Konularının Kapsamı Genişletildi

Yeni Teşvik Sisteminde 6. Bölge Destek ve Muafiyet Konularının Kapsamı Genişletildi

alt

 

Yeni Teşvik Sistemi kapsamında illerde gerçekleştirilecek yatırımlarda, yatırımcılara çeşitli teşvikler sunulmaktadır. Söz konusu teşviklerin uygulamasına ilişkin olarak 13.10.2012  tarihinde yayımlanan karar ile değişiklik yapılmıştır.

 

 

Değişiklikler aşağıdaki gibidir:

·   Yeni sisteme göre, 6. Bölgede “Büyük Ölçekli Yatırımlar”, “Bölgesel Uygulamalar”  ve “Stratejik Yatırımlar” kapsamında Yatırım Teşvik Belgesi temin eden yatırımcılar, Sigorta Primi İşveren Hissesi Desteğinden sınırsız tutara kadar yararlanmaya hak kazanacaklardır.

·  Okul Öncesi Yatırım konusunda yapılacak yatırımlar, Eğitim Yatırımları kapsamına ilişkin düzenlemelere ilave edilmiştir.

·   Ar-Ge Projesi çerçevesindeki üzerinde çalışılan ürün ve projelere yönelik yatırımlarla ilgili kısımda sadece Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın desteklediği projelere ek olarak KOSGEB ve TÜBİTAK destek projeleri de eklenmiştir.

·  Bölgesel teşviklerden yararlanacak yatırımlarla ilgili listenin entegre hayvancılık yatırımları arasına Kanatlı Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği de eklenmiştir..

İlgili resmi gazeteye ulaşmak için lütfen tıklayınız.

Teşvik uygulamaları açısından illerin gelişmişlik düzeyini gösteren bölgesel harita ve il dağılımını ve diğer destek unsurlarını incelemek için lütfen tıklayınız.

 
 • Ana sayfa
 • KOBİ Tanımı
  Şirket İşlemleri
  İzinler
  Vergiler
  Çalışma ve Sosyal Güvenlik
  Destek ve Teşvikler
  Finansa Erişim
  Kalite ve Belgelendirme
  Dış Tic. Taşımacılık & Lojistik
  İş Geliştirme
  KOBİ'lere Yönelik AB Bilgileri
  Ar-Ge ve İnovasyon
  KOBİ’lere Yararlı Bilgiler
  Bilgi Bankası

  Yasal Uyarı

  Şu an sitede

  Şu anda 81 ziyaretçi çevrimiçi