HaberlerKOBİ HaberlerKOSGEB ile TESK arasında “Girişimcilik Eğitimleri İşbirliği Protokolü” imzalandı

KOSGEB ile TESK arasında “Girişimcilik Eğitimleri İşbirliği Protokolü” imzalandı

altKOSGEB ve TESK arasında, esnaf ve sanatkâr adaylarına girişimcilik eğitimleri verilmesi ve başarılı olan adayların desteklenmesi amacıyla işbirliği protokolü imzalandı.

İmzalanan protokol ile KOSGEB desteklerinin TESK’e bağlı kuruluşlar, üyeleri ve KOSGEB hedef kitlesi içinde yer alan KOBİ’ler tarafından daha etkin kullanılabilmesi ve esnaf-sanatkar adaylarına yönelik girişimcilik eğitimlerinin yaygınlaştırılması, girişimciliğin geliştirilmesine istinaden TESK ve bağlı kuruluşlarınca KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerinin verilmesi ve “KOSGEB Yeni Girişimci Desteğinden” yararlanılabilmesi hedefleniyor.

Esnaf ve sanatkarların KOSGEB Destek Programları’ndan daha etkin faydalanmasını sağlamak amacıyla ortak etkinlikler ve toplantılar organize edilecek, TESK ve buna bağlı kuruluşlar tarafından KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri verilecek ve bu eğitimleri tamamlayarak katıldığını belgeleyen, iş planı KOSGEB tarafından kabul edilen ve kendi işini kuran esnaf ve sanatkârlara 30.000 TL’si geri ödemesiz, 70 bin TL’si de geri ödemeli olmak üzere toplam 100 bin TL limitli “KOSGEB Yeni Girişimci Desteği” sunulacaktır.

Esnaf kuruluşları tarafından potansiyel esnaf ve sanatkâr adaylarına yönelik girişimcilik eğitimlerinin yaygınlaştırılması, girişimciliğin başında eğitim, pazar araştırması, rekabet edebilirlik ve farklılığın yaratılmasını (inovasyona)  teminen yaptığımız protokol ile 'Yeni Girişimci Desteğinden' yararlanılması sağlanacaktır.

Yeni Girişimci Desteği ile ilgili detaylı bilgi için http://www.kosgeb.gov.tr/Pages/UI/Destekler.aspx?ref=8 adresini ziyaret ediniz.

 
 • Ana sayfa
 • KOBİ Tanımı
  Şirket İşlemleri
  İzinler
  Vergiler
  Çalışma ve Sosyal Güvenlik
  Destek ve Teşvikler
  Finansa Erişim
  Kalite ve Belgelendirme
  Dış Tic. Taşımacılık & Lojistik
  İş Geliştirme
  KOBİ'lere Yönelik AB Bilgileri
  Ar-Ge ve İnovasyon
  KOBİ’lere Yararlı Bilgiler
  Bilgi Bankası

  Yasal Uyarı

  Şu an sitede

  Şu anda 54 ziyaretçi çevrimiçi